19 Lis Teatr przyjazny młodzieży

Dnia 19 listopada br. uczniowie klas 1ja i 1lg obejrzeli sztukę pt.”Przyjazne dusze” graną na deskach Wrocławskiego Teatru Komedia. Dobór repertuaru okazał się „strzałem w dziesiątkę” a tematyka spektaklu idealnie wpasowała się w gusta młodego pokolenia. Spora dawka dobrego humoru, otwartość na widza oraz pouczające przesłanie – to główne walory spektaklu, który bawił i wzruszał do łez.

Młodzież pełna była podziwu i uznania dla gry i talentu aktorów, którzy zapewnili nam rozrywkę przez duże „R”. Przysłowiową „wisienką na torcie” było zakulisowe spotkanie z odtwórcami głównych ról  – mieliśmy bowiem niebywałą okazję osobiście poznać panią Emilię Krakowską, pana  Pawła Okońskiego, dyrektora teatru, oraz panią Katarzynę Skoniecką – aktorzy chętnie pozowali do zdjęć i znaleźli czas na chwilę rozmowy.
„W dzisiejszym świecie należy znaleźć czas i sposobność, by mądrze się śmiać, cieszyć maleńkimi rzeczami i doceniać każdą chwilę” – tymi słowami pożegnała widzów charyzmatyczna i pełna wdzięku Emilia Krakowska. Słowa te w sposób wymowny zdefiniowały rolę sztuki i teatru, który bawi, uczy, wychowuje i uwrażliwia na piękno otaczającego świata.

Wychowawczynie klas: Józefa Nowak i Karolina Bogusz

Uczniowie ZSE w przedszkolu z muzyką na ludową nutę
Spotkanie z więźniarką