19 Wrz Podzielmy się swoją energią i radością działania z mieszkańcami Leszna

Aktywność i działanie są głównym założeniem akcji „Aktywne Obywatelskie Leszno” organizowanej w Lesznie w dniach od 16 do 25 września 2017 roku.lesznoCelem akcji jest promocja różnych form aktywności społecznej, w tym: wolontariatu, działalności organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej, leszczyńskich instytucji, placówek oświatowych, oraz firm zaangażowanych społecznie wśród mieszkańców Leszna, a także integracja trzech sektorów – publicznego, prywatnego i pozarządowego.
W akcji wzięliśmy udział po raz drugi. Podczas Festynu zorganizowanego 16 września 2017 roku przy Stadionie im. Alfreda Smoczyka w godz. 11.00-16.00 na naszym stoisku prezentowaliśmy: carving – zdobienie w warzywach i owocach – Weronika Grygiel z kl. 3jb; zajęcia kreatywne dla dzieci z wykorzystaniem arteterapii: min: przygotowywanie mandali, tworzenie postaci z folii aluminiowej oraz bańki mydlane – pani Agnieszka Kozłowska z Izabelą Bosą i Dariuszem Tomelką z kl. 2ja; warsztaty rękodzielnicze – przygotowywanie kartek okolicznościowych – pani Aneta Artym – Baryła, Goście na naszym stanowisku byli częstowani kawą oraz rogalikami upieczonymi przez uczniów klas: 2ja i 3jb w szkolnych pracowniach gastronomicznych pod opieką pań: Pauliny Kluczyk i Barbary Perek.
Stanowisko reprezentowały uczennice Samorządu Uczniowskiego: Martyna Jurgielewicz i Jessica Koszewska z kl. 2la.
Namiot na stoisko ZSE zorganizował pan Jędrzej Quoos.
Na głównej scenie zaprezentowali się z dwoma utworami uczniowie: Karolina Konopka z kl. 3b i Wiktor Pieprzyk z kl. 4ja wraz z panem Bartoszem Lewandowskim.

!!!! Dziękujemy !!!! wszystkim uczniom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie:
Agnieszka Hajndrych
Karolina Szymankiewicz
Alicja Marcinkowska

Drodzy pierwszoklasiści!
Stephen King - mistrz amerykańskiego horroru