02 Paź Otrzęsiny

Dnia 2 października 2015 r. w auli naszej szkoły odbyły się „Otrzęsiny klas pierwszych” zorganizowane przez ubiegłorocznych zwycięzców otrzęsin – klasy II La i II jb. Dziesięć klas wraz z wychowawcami rywalizowało w wielu konkurencjach różnego typu, a ponadto, uczniowie musieli przebrać się w strój charakterystyczny dla wcześniej wylosowanego zawodu. W rywalizacji wzięli więc udział: rolnicy, kucharze, adwokaci, kominiarze oraz murarze.
Zadania, które należało wykonać sprawdzały wiedzę, sprawność fizyczną oraz poczucie humoru zespołu klasowego. Uczniowie musieli odegrać scenkę tematyczną, skakać na skakance i jednocześnie rozwiązywać zadania matematyczne, udzielać poprawnych odpowiedzi w quizie wiedzy o szkole, celnie wrzucać piłeczki do kubków z wodą, odgadywać kalambury i wykazać się refleksem w popularnej zabawie „walki o krzesła”.
Z wszystkimi zadaniami najlepiej poradziły sobie klasy I La oraz I b i to one zwyciężyły w tegorocznych otrzęsinach.

Jako organizatorzy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dla wszystkich klas pierwszych, które z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do występów (scenek) i bardzo rzetelnie wykonały pierwsze zadanie (dotyczące przebrania się).
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorzy:
Klasy II La i II jb
wraz z wychowawcami:

Agnieszką Hajndrych i Magdaleną Hoska

Srebro i brąz na Mistrzostwach Wielkopolski w Poznaniu
Spotkania uczniów klas pierwszych z policją