Mistrzostwa w koszykówce dziewcząt i chłopców

W hali Trapez odbył się dzisiaj finał Mistrzostwa Miasta Leszna w koszykówce dziewcząt i chłopców.

8 stycznia reprezentacja chłopców w koszykówce awansowała do turnieju finałowego. W swojej grupie eliminacyjnej zajęli pierwsze miejsce przed II LO i Zespołem Szkół Technicznych.
Szkołę reprezentowali: Krystkowiak Kamil 3 ja, Skonieczny Adam 3 lb, Wilmański Marek 3 lb, Zawidzki Dawid 3 lb, Gorynia Szymon 3 ja, Jastrzębski Damian 3 ja, Serba Maciej 2 la, Klupś Przemysław 2 jb, Nowak Szymon 1 t, Klan Jeremiasz 1 c, Miron Łupicki 1 zk.

Reprezentacja dziewcząt pokonała gładko II LO oraz ZSRB, również awansując do finału: Szary Magdalena kl. 2a, Gierdal Adrianna kl. 2a, Ziemek Natalia kl. 2a, Łakoma Eliza kl. 1c, Dąbkowska Sylwia kl. 2la, Nowak Jagoda kl. 2la, Syroka Dominika kl. 2la, Bąk Angelika kl. 2la, Świtała Kinga kl. 2jb.

W finale dziewczęta zajęły 3 miejsce. Jest to bardzo duże osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt, że od wielu lat w naszej szkole nie było drużyny koszykarek. Chłopcy natomiast zdobyli złote medale i awansowali do zawodów rejonowych.