Lekcje patriotyzmu

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”1 marca 2017 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Nasi uczniowie czynnie włączyli się w miejskie obchody tego święta przy pomniku znajdującym się obok szkoły. Wiktoria Biernat przypomniała kim byli Ci, których wspominamy i jaką rolę odegrali w historii kraju. Program artystyczny przygotowali: Daniela Jesiak, Weronika Poczekaj i Jakub Jędrzejczak. Dziewczyny wygłosiły wiersze poświęcone bohaterom walk o suwerenność Polski, a pięknym dopełnieniem stała się piosenka „Kocham wolność” w wykonaniu Kuby. W uroczystości wzięły też udział trzy klasy z naszej szkoły oraz członkowie „Koła aktywnych patriotów” – dla wszystkich była to lekcja historii i patriotyzmu. Delegacja ZSE złożyła kwiaty pod pomnikiem. Program artystyczny przygotowany został pod opieką nauczycieli historii – p. Agnieszki Kochańskiej i p. Michała Walkowiaka.
Konferencja historyczna „ Zawsze wierni najwyższym wartościom”
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konferencji historycznej „ Zawsze wierni najwyższym wartościom”, która miała miejsce w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie w dniu 27 lutego 2017 r. W ten sposób włączyliśmy się w V Leszczyńskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Leszna.
Konferencja historyczna „55 Poznański Pułk Piechoty”
28 lutego 2017 r. grupa młodzieży pod opieką B. Foryńskiej i A. Kochańskiej brała udział w konferencji historycznej poświęconej 55 Poznańskiemu Pułkowi Piechoty w Zespole Szkól Technicznych, podczas której zapoznaliśmy się z historią Pułku i historią osób z nim związanych.
Wystawy: „Rozstrzelane Miasta – Poznań i Budapeszt 1956 r.”, „Wołyń 1943 r.. Wołają z grobów, których nie ma.”
W dniach 20-24 lutego 2017 r. uczniowie naszej szkoły ,w ramach lekcji historii w terenie , mieli okazję zwiedzić dwie wystawy przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu. Pierwsza miała miejsce w ILO pt. „Rozstrzelane Miasta – Poznań i Budapeszt 1956r”, a druga w Zespole Szkól nr4 pt. „Wołyń 1943 r.. Wołają z grobów , których nie ma.”

A. Kochańska, B. Foryńska, M. Walkowiak

Inne posty

Skip to content