01 Wrz Jerzy Jurga dyrektorem szkoły w latach 2003 – 2015

2003 – 2015 – dyrektorem został mgr Jerzy Jurga

Wicedyrektorzy:

Zastepca Dyrektora Grzegorz Urbaniak
• 2004 – wicedyrektorem został nauczyciel języka polskiego Grzegorz Urbaniak (do dziś)

Zastępca Dyrektora Izabela Brzęczek od 2014
• 2014 – wicedyrektorem została nauczycielka matematyki Izabela Brzęczek (do dziś)

 

Grono pedagogiczne wrzesień2010Grono pedagogiczne w roku szk. 2010/11

Dalsza poprawa bazy materialnej szkoły po roku 2003:

• Otwarto przedsiębiorstwo symulacyjne „SymEk”
• Po kapitalnym remoncie oddano do użytku 2 najnowocześniejsze w regionie pracownie gastronomiczne i salę obsługi konsumenta
• Nowa pracownia logistyczna oraz hotelarska
• Na bazie nowych pracowni powstały ośrodki egzaminacyjne OKE dla zawodu handlowiec i kucharz
• Kompleksowy remont dachu szkoły i renowacja wizerunku pochodzącego z lat dwudziestych XX wieku orła powstańców      wielkopolskich na frontonie szkoły
• Otwarcie pierwszego w leszczyńskich szkołach Multimedialnego Centrum Informacyjnego
• Generalny remont korytarzy i klatek schodowych
• Wprowadzono monitoring na korytarzach i na zewnątrz budynku szkoły

2015 r. – ZSE otrzymuje tytuł „Brązowej Szkoły 2015” w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych i jest na 202 miejscu wśród najlepszych techników w Polsce

Sukcesy uczniów w olimpiadach i konkursach w latach 2003 – 2015 m.in.:

  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej (opiekunowie Grażyna Patrzykąt, Stefania Krauze, Lidia Grzechowiak):

2004- Hanna Taterka – finalistka

2007 – Małgorzata Bortel – finalistka

2008 – Mateusz Ratajczak – finalista

2009 – Marcin Proce – finalista

  • Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna (opiekunka Lidia Grzechowiak):

2011 – Waldemar Kozlowski, Katarzyna Nowacka – laureaci, Natalia Serwatka – finalistka. Zespołowo zajęli III miejsce w Polsce

2012 – Marcin Sipurzyński – laureat, Waldemar Kozlowski , NataliaSerwatka, Szymon Łomniński – finaliści. Zespołowo zajęli I miejsce w Polsce

2013 – Marcin Sipurzyński, Waldemar Kozłowski,Jacek Musielak, Paweł Kaczmarek – finaliści

2014 – Marcin Sipurzyński – laureat, Paweł Kaczmarek – finalista

2015 – Paweł Kaczmarek – finalista

  • Olimpiada Logistyczna MWSLiT we Wrocławiu (opiekun Lidia Grzechowiak):

2013 – Waldemar Kozłowski – laureat

2014 – Paweł Kaczmarek, Marcin Sipurzyński, Jacek Musielak – finaliści

2015 – Dominik Bolewicz, Maciej Szykuła – laureaci

  • Konkurs Wiedzy z Rachunkowości organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (opiekun Bernardeta Sołtysiak):

2004 r. –laureaci: Szymon Poślednik – II m.,  Ireneusz Frąckowiak –V m.

2008 r. – laureatki: Blanka Buchwald – I m., Sylwia Walkiewicz – II m., Oliwia Skonieczna. Drużyna ZSE zajęła I  m.

2009 r. –laureaci: Marcin Proce – I m., Paula Olejniczak . Drużyna ZSE zajęła II miejsce

2010 r. – Magdalena Jasiak – II m.- laureatka. Drużyna ZSE zajęła I miejsce

  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach (opiekun A.Dachowska):

2011 r. – Marta Rakowska, Paulina Mocek, Agnieszka Komorowicz, Piotr Kołodziejczak – finaliści

2012 r. – Piotr Kirszke – finalista

  • Wielkopolska Olimpiada Konsumencka (opiekun Józefa Nowak):

2006 r. – Anna Szalewska, Natalia Wysocka – finalistki

2009 r. – Agnieszka Grzelczak – finalistka

2010 r. – Agnieszka Kaźmierczak – finalistka

2011 r. – Agnieszka Kaźmierczak – laureatka, Monika Sobczak, Natalia Lokś – finalistki

2012 r. – Agnieszka Kaźmierczak, Monika Sobczak – finalistki

  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Euklides” (opiekunowie A.Weryszko, M.Walkowiak, W.Borowiak,I.Brzęczek):

2003 r. – Krzysztof Ulatowski – finalista

2007 r. – Bartosz Gintrowicz – finalista

2008 r. – Adam Kurpisz, Bartosz Gintrowicz – finaliści

  • Inne olimpiady i konkursy

2002 r. – Aleksandra Werwińska – uzyskała nagrodę Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Twórczości Stanisława Grochowiaka

2004 r. – Marta Dobroś zdobyła nagrodę Grand Prix w IV Festiwalu  Piosenki „Śpiewać każdy może Sława 2004”

2006 r. – Kamil Tryjanowski – laureat Olimpiady Młodych Barmanów

2006 r. – Jacek Kruszik, Jacek Wojciechowski, Patryk Wróblewski zespołowymi finalistami Mistrzostw Polski w Grillowaniu

2006 r. – Mikołaj Trocha – finalista Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego

2010 r. – Mateusz Różański – wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych „Polskie inspiracje kulinarne” w zawodzie kucharz

2011 – 2014 r. –  „Małe Konfrontacje – konkurs fotograficzny” – Łukasz Kulak, Dawid Niedźwiecki, Dominika Karpińska, Oliwia Hornicka, Adrianna Sobkowiak, Marta Moskwa, Sylwia Gwiazdowska, Alicja Noga, Grażyna Frankowska, Julia Karpińska, Karolina Korbik, Angelika Kubiak, Marta Swojak, Ewa Skrzypczak, Julia Dwornik, Izabela Zep –  łącznie 28 wyróżnień

2014 r. – „Małe Konfrontacje – konkurs fotograficzny” – Julia Dwornik nagroda główna tzw. „Złota dziesiątka”

2014 r.  – Konkurs fotograficzny „Performance Public Relations” – Julia Dwornik I miejsce

Szkolne konkursy: gastronomiczny, „Stół pięknie nakryty”, języka angielskiego, języka niemieckiego, hotelarski, pisania na komputerze, wiedzy o szkole i patronie, recytatorski, mitologiczny, fotograficzny „Best foto”

 

  • Działalność pozalekcyjna uczniów – działania edukacyjno-wychowawcze:

Sesje popularno-naukowe m.in.: „Kobieta na przestrzeni wieków”, „ Pamięć dla przyszłości – literacka i filmowa wizja holocaustu a prawda historyczna”, „Konflikty zbrojne w XX i XXI w.”, „Karnawał maski”, „ Rok 2007 rokiem S.Wyspiańskiego”, „Rok 2010 Rokiem F.Chopina”

Konferencje: Dzień Logistyki, Konferencja Młodych Ekonomistów, Romowie w Polsce, Dzień Przedsiębiorczości

Projekty edukacyjne: „Stan wojenny po 20 latach”, „ Anna Frank – historia na dzień dzisiejszy”, „Dni Kultury Rosyjskiej”, „Dni Brytyjskie”, „ Nie zamykaj oczu – razem przeciwko agresji i przemocy”, „Europejskie Dni Języków”, „Tydzień Prze4dsiębiorczości”

Przedstawienia kabaretu „Nico”

Przedstawienia m.in.: Biesiada o Wyspiańskim „ Na weselu o „Weselu”, Biesiada polska „A to Polska właśnie”, „Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą”, „Bóg się rodzi, moc truchleje”, „Hallowen Party”, „Tradycje bożonarodzeniowe w krajch, których języków uczymy się”

Przedstawienia teatralne w j. niemieckim ( „Kopciuszek”, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”)

Kawiarenki walentynkowe

20 stycznia 2005 – w auli szkolnej koncert noworoczny „Nauczyciele – Rodzicom i Uczniom”

11 maja 2015 – w auli PWSZ w Lesznie koncert jubileuszowy z okazji 90. urodzin dr. Stanisława Jędrasia

 

 

 

 

 

Wydarzenia roku szkolnego 2004/2005 w obiektywie
2002 – Jubileusz 90-lecia szkoły