17 Paź
Tydzień z …….polskimi reportażystami
Kolejny tydzień przed nami i kolejne propozycje książkowe z naszej strony.Tym razem zatrzymamy się przy polskich reportażystach.Różna tematyka, różne perspektywy. Im więcej spojrzeń na
17 Paź
Dzień Ekonomisty
W dniu 17 października 2017 roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Ekonomisty.
17 Paź
Dzień Edukacji Narodowej
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie oraz przyjęcie klas pierwszych w poczet uczniów naszej szkoły  w dniu 13 października 2017 roku.
10 Paź
ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

„Masz to szczęście, którym możesz się podzielić teraz. Masz dar od losu, który jednym daje, innym zabiera. To takie proste - możesz czynić tyle dobra, tak wiele można zrobić i tak wiele to zależy od

06 Paź
Szkolna liga lekkoatletyczna

3 października 2017 r. w Poznaniu uczniowie naszej szkoły rywalizowali w rzucie jesiennym Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

24 Wrz
Międzyszkolny Turniej Tenisa Ziemnego

W środę 20 września 2017 roku na kortach tenisowych przy stadionie w Lesznie odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Lesznie.

18 Wrz
W gościnie u żołnierzy

W piątek 15 września 2017 r. dwudziestoosobowa grupa młodzieży z klas 1c, 1h, 1t i 4cg wraz z p. Michałem Walkowiakiem odwiedziła leszczyńską jednostkę wojskową.

23 Cze
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017  w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie w dniu 23 czerwca 2017 roku.
22 Cze
Sukcesy naszych logistyków

Jakub Jędrzejczak - tegoroczny maturzysta, który już w ubiegłym roku będąc uczniem klasy trzeciej wygrał VIII edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

21 Cze
Turniej piłki nożnej

W dniu 21 czerwca 2017 roku odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie.

18 Cze
Kreatywne piątki

Odbyło się już ostatnie spotkanie kółka artystycznego – wykończyliśmy nasze prace i myślimy już tylko o wakacjach.

14 Cze
Drużynowe złoto w dwuboju strzeleckim

14 czerwca na strzelnicy miejskiej w Lesznie przy Placu T. Kościuszki odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Leszczyńskiego Rejonu Ligi Obrony Kraju w strzelectwie sportowym.

13 Cze
Godło Polski w każdej sali lekcyjnej

W dniu dzisiejszym tj. 13 czerwca 2017 roku uczennica naszej szkoły Natalia Rosińska z klasy 2jb, reprezentująca Szkolny Klub Patriotów, wręczyła Pani Dyrektor Irenie Szynkarek Godła Rzeczypospolitej Polskiej, które zostaną umieszczone w każdej sali dydaktycznej naszej szkoły.

12 Cze
Nasi uczniowie na obradach Sejmiku

7 czerwca 2017 roku dwóch członków naszego klubu, Sebastian Wasielewski i Kamil Wawrzyniak, reprezentowało Leszno podczas obrad I Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

09 Cze
WARSZTATY Z EUROPĄ I AZJĄ

EuroCamp - to interkulturowa przygoda edukacyjna, która przede wszystkim, ma za zadanie wzmocnić kompetencje społeczno-kulturowe uczniów, rozwinąć ich umiejętności językowe, poszerzyć wiedzę o krajach Europy i Azji.

09 Cze
Dzień Małego Geografa

Już po raz czwarty został w naszej szkole zorganizowany „Dzień Małego Geografa”.

01 Cze
TYDZIEŃ ROSYJSKI

W dniach od 22 do 26 maja 2017 roku gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Centrum Aktywności Twórczej mówiących po rosyjsku.

30 Maj
Gotowanie z obcokrajowcami

W dniu 15 maja 2017 r. na zajęciach technologii gastronomicznej gościliśmy obcokrajowców z Indii i Turcji.

29 Maj
Otwarte lekcje dla gości z gimnazjum

Dnia 24.05.2017 r. gościliśmy na zajęciach z technologii gastronomicznej uczniów III klasy gimnazjalnej z Zespołu Szkół w Krzycku Wielkim wraz z wychowawczynią p. mgr Barbarą Barszcz.

24 Maj
Bubble Soccer

Dnia 18.05.2017 roku na boisku sportowym III Liceum Ogólnokształcącego odbył się Turniej „Bubble Soccer” organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Lesznie.

23 Maj
Konferencja naukowa „ŻYWNOŚĆ – ŻYWIENIE – ZDROWIE”

Dnia 23.05.2017 roku uczniowie naszej szkoły - klasy 2ja, 3jb, 1h - uczestniczyli w konferencji naukowej „ŻYWNOŚĆ – ŻYWIENIE – ZDROWIE. Edukacyjne konteksty dietetyki", zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Humanistyczną w Lesznie.

21 Maj
Złoto, srebro i brąz w plażówce!

18 i 19 maja 2017 roku odbyły się zawody w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej miasta Leszna.

19 Maj
Wystawa o szkodliwości palenia

W bibliotece szkolnej w gablotach MCI w ramach kształtowania postawy prozdrowotnej człowieka i przypadającego na 31 maja Światowego Dnia bez Papierosa zostały umieszczone informacje dotyczące wpływu nikotyny na organizm człowieka.

18 Maj
Test wiedzy o Lesznie

18 maja 2017 roku reprezentacja ZSE w składzie : Agata Gill, Adrianna Thiel i Julia Konieczna wzięła udział w „Teście wiedzy o Lesznie” zorganizowanym przez PWSZ w Lesznie.

16 Maj
Konferencja pt. „Wspaniałe początki Polski”

W piątek 12 maja 2017 roku klasa 3la z opiekunami, p. Alicją Bortel i p. Michałem Walkowiakiem uczestniczyła w konferencji pt. „Wspaniałe początki Polski” odbywającej się w Galerii Lochy

16 Maj
Kolorowe parasolki
Szkolny Klub Wolontariatu działający w ZSE w Lesznie włączył się do akcji organizowanej przez Urząd Miasta Leszna.
14 Maj
Ekonomik świętował Dzień Europy

W sobotę (13 maja) Zespół Szkół Ekonomicznych wziął udział w Dniu Europy i Targach Organizacji Pozarządowych, które odbyły się na leszczyńskim Rynku.

05 Maj
Matura 2017
Zmagania maturalne abiturientów naszej szkoły z języka polskiego w dniu 4 maja oraz z matematyki 5 maja 2017 roku.
Nowa? fala terroryzmu

Dnia 27 kwietnia 2017 roku na zaproszenie dr Barbary Foryńskiej i Klubu Aktywnych Patriotów przybył na spotkanie do Zespołu Szkół Ekonomicznych dr Jacek Raubo.

27 Kwi
Skrzynka dobrych wiadomości została otwarta…

Dzisiaj o godzinie 12.30 nastąpiło oficjalne otwarcie skrzynki. Otwarcia dokonały uczennice klasy IV a: Paulina, Marta i Aurelia podczas swojego ostatniego dnia nauki w szkole, w asyście pań pedagog.

27 Kwi
Gotuj z szefem

Dnia 26.04.17 r. odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Gotuj z szefem".

26 Kwi
3B na rozprawie sądowej

W dniu 12.04.2017 r. uczennice Technikum Ekonomicznego z klasy 3B uczestniczyły w rozprawie sądowej. Rozprawa odbyła się w Sądzie Rejonowym w Lesznie w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń

24 Kwi
Kurs kelnerski

W minionym tygodniu tj. od 19 do 21 kwietnia 2017 roku odbywał się w naszej szkole kurs kelnerski. W kursie uczestniczyli uczniowie klas gastronomicznych, hotelarskich i ekonomicznych.

15 Kwi
Lekcja historii w terenie

W dniach od 10 do 12 kwietnia uczniowie Ekonomika oddali hołd i zapalił znicze pod pomnikami:

13 Kwi
Z ogrodu do ogrodu
"Z ogrodu do ogrodu" - prolog do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie w dniu 12 kwietnia 2017
11 Kwi
Dzień handlowca

11 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Dzień Handlowca, w którym uczestniczyły wszystkie klasy o tym kierunku.

08 Kwi
Dzień otwartych drzwi
Dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół Ekonomicznych im. J. A. Komeńskiego w Lesznie w dniu 8 kwietnia 2017 roku.
06 Kwi
Radość tworzenia łączy pokolenia

„Każdy, kto przestaje się uczyć, jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym”.

04 Kwi
inny

W piątek 31.03.2017 r. w ramach Programu „INNY” mieliśmy przyjemność gościć dwie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie „Grupa STONEWALL” z Poznania i Stowarzyszenie „MIŁOŚĆ NIE WYKLUCZA” z Warszawy.

04 Kwi
Kreatywne gastro

W dniu 3.04.2017 roku klasa I ja na zajęciach powtórzeniowych z technologii gastronomicznej

30 Mar
Animacje w języku angielskim

29 kwietnia 2017 roku gościliśmy Ramazana z Turcji. Przyjechał do Leszna w ramach Europejskiego Wolontariatu.

30 Mar
POROZMAWIAJMY…

W dniu 30 marca, w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie z Panem Pawłem Kołłątajem, instruktorem lotniczym, z Aeroklubu Leszczyńskiego.

29 Mar
Energia jądrowa szansą dla Polski

Około roku 2020 w północnej Polsce ma powstać pierwsza elektrownia atomowa. To czy faktycznie powstanie oraz kiedy dokładnie to nastąpi wciąż jest sprawą przyszłości.

20 Mar
Spotkanie z czekoladą

Dnia 16 marca 2017 roku czwórka laureatów konkursu „Bożonarodzeniowe wypieki i desery” wraz z cukiernikami ZS nr4 wzięło udział w szkoleniu prowadzonym przez Mistrza Świata w Cukiernictwie Mieczysława Chojnowskiego.

20 Mar
Spotkanie z Julią z Rosji

W piątek 17 marca gościliśmy w czytelni Julię z Rosji, wolontariuszkę z fundacji Centrum Aktywności Twórczej.

16 Mar
Warsztaty malarskie

W dniu 13 marca 2017 roku odbyły się kolejne warsztaty artystyczne zorganizowane przez Pana Macieja Piotrowskiego, którego obrazy zdobią korytarze naszej szkoły.

16 Mar
Rekolekcje szkolne

W dniach 13-15 marca 2017 roku odbyły się rekolekcje szkolne w Bazylice św. Mikołaja w Lesznie

15 Mar
Quiz z okazji Dnia Kobiet

Grupa utalentowanych i pełnych energii chłopaków postanowiła w ramach prezentu na Dzień Kobiet przygotować quiz „Witajcie w męskim świecie”.

09 Mar
Chwila zadumy i refleksji…

Dnia 8 marca 2017 roku byliśmy świadkami niezwykłego spotkania. Do naszej szkoły przyjechał Pan Stanisław Srokowski - poeta, prozaik, dramaturg, krytyk literacki, publicysta, laureat wielu nagród.