12 Gru
Złote medale dla naszych siatkarzy

Rok po nieudanych poprzednio (V miejsce) Mistrzostwach Miasta Leszna w Piłce Siatkowej siatkarze Zespołu Szkół Ekonomicznych powrócili na pierwsze miejsce.

12 Gru
Spotkanie świąteczne z przedszkolakami

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań z bliskimi i znajomymi nam osobami. Nie mogliśmy zapomnieć o naszych milusińskich sąsiadach, dlatego dziś gościliśmy dzieci z grupy "Motylki" z Przedszkola nr 20 w Lesznie. 

12 Gru
Boże Narodzenie w obrazach

Tematyka narodzin Chrystusa od wieków inspirowała największych malarzy. Od Giotto, tworzącego w czasach średniowiecznych, poprzez mistrzów renesansu, manieryzmu i baroku, po artystów współczesnych.

08 Gru
Szlachetna Paczka dostarczona!

Szlachetna Paczka dostarczona. Brawo dla wszystkich. Do akcji włączyło się 21 klas. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za otwarte serce.

06 Gru
Tydzień ze…Świętami

Święta tuż tuż! W szale zakupów i wszechobecnych reklam, warto zatrzymać się i pomyśleć nad znaczeniem i wartością zbliżającego się czasu.

06 Gru
Warsztaty aktywizujące w Ekonomiku

W ramach obchodów Szkolnego Dnia Wolontariusza klasy I g i I ja uczestniczyły w warsztatach aktywizujących, które prowadziła Pani Beata Grzegorzewska z centrum PISOP.

05 Gru
Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2017 roku na 4 lekcji w auli szkolnej wyróżniliśmy klasy oraz indywidualnych uczniów biorących udział w Akcjach Charytatywnych organizowanych w naszej szkole: „NAKRĘCENI NA POMAGANIE”. 

04 Gru
Master Szef Ekonomika

W dniu 1 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Master Szefa Ekonomika. Do walki przystąpiło 11 drużyn.

30 Lis
Trzecie miejsce siatkarek
Dnia 28 listopada br. odbyły się Leszczyńskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej szkół ponadpodstawowych - LICEALIADA.
29 Lis
Tydzień z… językiem niemieckim

Po tygodniu z językiem angielskim przyszła kolej na język niemiecki. W czytelni znajdziecie, obok podręczników, również klasykę po niemiecku, kryminały z ćwiczeniami i wiele innych pozycji,

29 Lis
Promocja czytelnictwa w klasach pierwszych

Klasy pierwsze wzięły udział w projekcie promującym czytelnictwo. Zadaniem było stworzenie plakatu lub zakładki do książki. Akcja ma na celu zachęcić do sięgnięcia po książki i odwiedzania

29 Lis
Edukacja prawna młodzieży

W Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się już trzy spotkania w ramach programu "Edukacji prawnej" dla młodzieży.

24 Lis
WOLONTARIUSZ – ANIMATOR

We wtorek 21 listopada 2017 r. w ramach Projektu SLOW – Potęga Partycypacji zostało zorganizowane szkolenie „WOLONTARIUSZ - ANIMATOR”.

22 Lis
Inauguracja Roku dla Niepodległej

Klub Aktywnych Patriotów 20.11.2017 r. zorganizował w naszej szkole inaugurację Roku dla Niepodległej. Na naszą uroczystość został zaproszony poczet sztandarowy Wojska Polskiego.

20 Lis
Gotowanie z absolwentem naszej szkoły

W dniu 20 listopada uczniowie klasy II ja mieli przyjemność  wspólnego gotowania z  Patrykiem Wróblewskim, który jest szefem kuchni restauracji „ La Calma” w Lesznie.

19 Lis
Sleeveface – ubierz się w książkę
W związku z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa przeprowadziłyśmy w wybranych klasach pierwszych projekt "Sleeveface - ubierz się w książkę".
13 Lis
Tydzień z….podróżami
Podróże kształcą i poszerzają nasze horyzonty - to pewne! W bibliotece szkolnej znajdziecie fascynujące relacje z wypraw, biografie podróżników, a także ciekawe przewodniki. Zapraszamy!
09 Lis
Praktyki międzynarodowe w Wielkiej Brytanii

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie oraz z Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie w terminie 29.10-18.11.2017 r. bierze udział w praktykach międzynarodowych w Wielkiej Brytanii w Portsmouth.

08 Lis
Listopadowe spotkanie z poezją

W ramach Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie, gościliśmy w czytelni poetkę Sabinę Klak.

06 Lis
Tydzień ze….światem przyrody

W tym tygodniu polecamy książki, które pomogą zrozumieć fascynujące życie zwierząt i roślin. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na tym świecie sami, a świadomość i wrażliwość na otaczającą nas przyrodę sprawiają, że stajemy się lepszymi ludźmi.

03 Lis
Mój własny biznes

Dnia 3.11.2017 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia na temat: "Mój własny biznes" prowadzone przez Aleksandrę Kunert i Jarosława Pawlaka z Urzędu Statystycznego w Poznaniu odział w Kościanie.

03 Lis
Lekcja historii w terenie

3 listopada w piątek klasa 1a nawiedziła pomniki w pobliżu szkoły w ramach "Lekcji historii w terenie" z Panią Agnieszką Kochańską. Pod pomnikami klasa zapaliła znicze.

30 Paź
POKAŻ, CO POTRAFISZ

Prawie każdego roku w Klubie Młodzieżowym w naszej szkole ogłaszany jest konkurs o tematyce nawiązującej do letnich wakacji.

30 Paź
Światowy Dzień Oszczędzania

W dniu 30 października 2017 r. w ramach Światowego Dnia Oszczędzania uczniowie naszej szkoły z różnych klas wzięli udział w Przeglądzie Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. 

22 Paź
Brązowe medale piłkarzy ręcznych

Dnia 19 października 2017 r. zostały rozegrane zawody w piłce ręcznej chłopców w ramach Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 

17 Paź
Tydzień z …….polskimi reportażystami
Kolejny tydzień przed nami i kolejne propozycje książkowe z naszej strony.Tym razem zatrzymamy się przy polskich reportażystach.Różna tematyka, różne perspektywy. Im więcej spojrzeń na świat, tym szersze horyzonty.
17 Paź
Dzień Ekonomisty

W dniu 17 października 2017 roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Ekonomisty.

17 Paź
Dzień Edukacji Narodowej
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie oraz przyjęcie klas pierwszych w poczet uczniów naszej szkoły  w dniu 13 października 2017 roku.
10 Paź
ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

„Masz to szczęście, którym możesz się podzielić teraz. Masz dar od losu, który jednym daje, innym zabiera. To takie proste - możesz czynić tyle dobra, tak wiele można zrobić i tak wiele to zależy od nas.”

06 Paź
Szkolna liga lekkoatletyczna

3 października 2017 r. w Poznaniu uczniowie naszej szkoły rywalizowali w rzucie jesiennym Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

24 Wrz
Międzyszkolny Turniej Tenisa Ziemnego

W środę 20 września 2017 roku na kortach tenisowych przy stadionie w Lesznie odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Lesznie.

18 Wrz
W gościnie u żołnierzy

W piątek 15 września 2017 r. dwudziestoosobowa grupa młodzieży z klas 1c, 1h, 1t i 4cg wraz z p. Michałem Walkowiakiem odwiedziła leszczyńską jednostkę wojskową.

23 Cze
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017  w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie w dniu 23 czerwca 2017 roku.
22 Cze
Sukcesy naszych logistyków

Jakub Jędrzejczak - tegoroczny maturzysta, który już w ubiegłym roku będąc uczniem klasy trzeciej wygrał VIII edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

21 Cze
Turniej piłki nożnej

W dniu 21 czerwca 2017 roku odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie.

18 Cze
Kreatywne piątki

Odbyło się już ostatnie spotkanie kółka artystycznego – wykończyliśmy nasze prace i myślimy już tylko o wakacjach.

14 Cze
Drużynowe złoto w dwuboju strzeleckim

14 czerwca na strzelnicy miejskiej w Lesznie przy Placu T. Kościuszki odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Leszczyńskiego Rejonu Ligi Obrony Kraju w strzelectwie sportowym.

13 Cze
Godło Polski w każdej sali lekcyjnej

W dniu dzisiejszym tj. 13 czerwca 2017 roku uczennica naszej szkoły Natalia Rosińska z klasy 2jb, reprezentująca Szkolny Klub Patriotów, wręczyła Pani Dyrektor Irenie Szynkarek Godła Rzeczypospolitej Polskiej, które zostaną umieszczone w każdej sali dydaktycznej naszej szkoły.

12 Cze
Nasi uczniowie na obradach Sejmiku

7 czerwca 2017 roku dwóch członków naszego klubu, Sebastian Wasielewski i Kamil Wawrzyniak, reprezentowało Leszno podczas obrad I Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

09 Cze
WARSZTATY Z EUROPĄ I AZJĄ

EuroCamp - to interkulturowa przygoda edukacyjna, która przede wszystkim, ma za zadanie wzmocnić kompetencje społeczno-kulturowe uczniów, rozwinąć ich umiejętności językowe, poszerzyć wiedzę o krajach Europy i Azji.

09 Cze
Dzień Małego Geografa

Już po raz czwarty został w naszej szkole zorganizowany „Dzień Małego Geografa”.

01 Cze
TYDZIEŃ ROSYJSKI

W dniach od 22 do 26 maja 2017 roku gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Centrum Aktywności Twórczej mówiących po rosyjsku.

30 Maj
Gotowanie z obcokrajowcami

W dniu 15 maja 2017 r. na zajęciach technologii gastronomicznej gościliśmy obcokrajowców z Indii i Turcji.

29 Maj
Otwarte lekcje dla gości z gimnazjum

Dnia 24.05.2017 r. gościliśmy na zajęciach z technologii gastronomicznej uczniów III klasy gimnazjalnej z Zespołu Szkół w Krzycku Wielkim wraz z wychowawczynią p. mgr Barbarą Barszcz.

24 Maj
Bubble Soccer

Dnia 18.05.2017 roku na boisku sportowym III Liceum Ogólnokształcącego odbył się Turniej „Bubble Soccer” organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Lesznie.

23 Maj
Konferencja naukowa „ŻYWNOŚĆ – ŻYWIENIE – ZDROWIE”

Dnia 23.05.2017 roku uczniowie naszej szkoły - klasy 2ja, 3jb, 1h - uczestniczyli w konferencji naukowej „ŻYWNOŚĆ – ŻYWIENIE – ZDROWIE. Edukacyjne konteksty dietetyki", zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Humanistyczną w Lesznie.

21 Maj
Złoto, srebro i brąz w plażówce!

18 i 19 maja 2017 roku odbyły się zawody w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej miasta Leszna.

19 Maj
Wystawa o szkodliwości palenia

W bibliotece szkolnej w gablotach MCI w ramach kształtowania postawy prozdrowotnej człowieka i przypadającego na 31 maja Światowego Dnia bez Papierosa zostały umieszczone informacje dotyczące wpływu nikotyny na organizm człowieka.

18 Maj
Test wiedzy o Lesznie

18 maja 2017 roku reprezentacja ZSE w składzie : Agata Gill, Adrianna Thiel i Julia Konieczna wzięła udział w „Teście wiedzy o Lesznie” zorganizowanym przez PWSZ w Lesznie.

16 Maj
Konferencja pt. „Wspaniałe początki Polski”

W piątek 12 maja 2017 roku klasa 3la z opiekunami, p. Alicją Bortel i p. Michałem Walkowiakiem uczestniczyła w konferencji pt. „Wspaniałe początki Polski” odbywającej się w Galerii Lochy

16 Maj
Kolorowe parasolki
Szkolny Klub Wolontariatu działający w ZSE w Lesznie włączył się do akcji organizowanej przez Urząd Miasta Leszna.
14 Maj
Ekonomik świętował Dzień Europy

W sobotę (13 maja) Zespół Szkół Ekonomicznych wziął udział w Dniu Europy i Targach Organizacji Pozarządowych, które odbyły się na leszczyńskim Rynku.

05 Maj
Matura 2017
Zmagania maturalne abiturientów naszej szkoły z języka polskiego w dniu 4 maja oraz z matematyki 5 maja 2017 roku.
Nowa? fala terroryzmu

Dnia 27 kwietnia 2017 roku na zaproszenie dr Barbary Foryńskiej i Klubu Aktywnych Patriotów przybył na spotkanie do Zespołu Szkół Ekonomicznych dr Jacek Raubo.