12 Gru
Złote medale dla naszych siatkarzy

Rok po nieudanych poprzednio (V miejsce) Mistrzostwach Miasta Leszna w Piłce Siatkowej siatkarze Zespołu Szkół Ekonomicznych powrócili na pierwsze miejsce.

12 Gru
Spotkanie świąteczne z przedszkolakami

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań z bliskimi i znajomymi nam osobami. Nie mogliśmy zapomnieć o naszych milusińskich sąsiadach, dlatego dziś gościliśmy dzieci z grupy "Motylki" z Przedszkola nr 20 w Lesznie. 

12 Gru
Boże Narodzenie w obrazach

Tematyka narodzin Chrystusa od wieków inspirowała największych malarzy. Od Giotto, tworzącego w czasach średniowiecznych, poprzez mistrzów renesansu, manieryzmu i baroku, po artystów współczesnych.

11 Gru
Sprawdź swoją wiedzę

Grudniowe testy „Sprawdź Swoją Wiedzę” są w języku angielskim, a pytania dotyczą w dużej mierze angielskich zwyczajów świątecznych.

10 Gru
Książki pod choinką

W czytelni panuje już świąteczny nastrój. Pod piękną choinką leżą zapakowane książki, które możecie wypożyczyć, odpakować w domu i przeczytać w wolnej chwili.

08 Gru
Szlachetna Paczka dostarczona!

Szlachetna Paczka dostarczona. Brawo dla wszystkich. Do akcji włączyło się 21 klas. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za otwarte serce.

06 Gru
Tydzień ze…Świętami

Święta tuż tuż! W szale zakupów i wszechobecnych reklam, warto zatrzymać się i pomyśleć nad znaczeniem i wartością zbliżającego się czasu.

06 Gru
Nasi wolontariusze w akcji „Dzień bez futra”

25 listopada br. młodzież naszej szkoły po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień bez futra” organizowanej przez fundację „Viva”. Tego dnia działacze fundacji aktywnie

06 Gru
Warsztaty aktywizujące w Ekonomiku

W ramach obchodów Szkolnego Dnia Wolontariusza klasy I g i I ja uczestniczyły w warsztatach aktywizujących, które prowadziła Pani Beata Grzegorzewska z centrum PISOP.

05 Gru
Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2017 roku na 4 lekcji w auli szkolnej wyróżniliśmy klasy oraz indywidualnych uczniów biorących udział w Akcjach Charytatywnych organizowanych w naszej szkole: „NAKRĘCENI NA POMAGANIE”. 

04 Gru
Master Szef Ekonomika

W dniu 1 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Master Szefa Ekonomika. Do walki przystąpiło 11 drużyn.

03 Gru
Rodzice wspierają nas w akcji UNICEFU

W dniu 30 listopada 2017 r. podczas zebrań z rodzicami dwie uczennice klasy IV h, Klaudia Motała i Patrycja Janicka, reprezentujące drużynę wolontariatu UNICEF w naszej szkole, przeszły z komunikatem po klasach, gdzie odbywały się zebrania z rodzicami i w imieniu wszystkich uczniów prosiły o wsparcie kolejnej akcji, w której nasza szkoła bierze udział.

30 Lis
Trzecie miejsce siatkarek
Dnia 28 listopada br. odbyły się Leszczyńskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej szkół ponadpodstawowych - LICEALIADA.
29 Lis
Tydzień z… językiem niemieckim

Po tygodniu z językiem angielskim przyszła kolej na język niemiecki. W czytelni znajdziecie, obok podręczników, również klasykę po niemiecku, kryminały z ćwiczeniami i wiele innych pozycji,

29 Lis
Promocja czytelnictwa w klasach pierwszych

Klasy pierwsze wzięły udział w projekcie promującym czytelnictwo. Zadaniem było stworzenie plakatu lub zakładki do książki. Akcja ma na celu zachęcić do sięgnięcia po książki i odwiedzania

29 Lis
Edukacja prawna młodzieży

W Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się już trzy spotkania w ramach programu "Edukacji prawnej" dla młodzieży.

24 Lis
WOLONTARIUSZ – ANIMATOR

We wtorek 21 listopada 2017 r. w ramach Projektu SLOW – Potęga Partycypacji zostało zorganizowane szkolenie „WOLONTARIUSZ - ANIMATOR”.

22 Lis
TURBOLANDESKUNDE 2017/2018

Ogólnopolski konkurs „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”

22 Lis
Inauguracja Roku dla Niepodległej

Klub Aktywnych Patriotów 20.11.2017 r. zorganizował w naszej szkole inaugurację Roku dla Niepodległej. Na naszą uroczystość został zaproszony poczet sztandarowy Wojska Polskiego.

20 Lis
Gotowanie z absolwentem naszej szkoły

W dniu 20 listopada uczniowie klasy II ja mieli przyjemność  wspólnego gotowania z  Patrykiem Wróblewskim, który jest szefem kuchni restauracji „ La Calma” w Lesznie.

19 Lis
Sleeveface – ubierz się w książkę
W związku z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa przeprowadziłyśmy w wybranych klasach pierwszych projekt "Sleeveface - ubierz się w książkę".
17 Lis
Konkurs fotograficzny „Oczy szeroko otwarte”
Przypominamy, że do 30 listopada czekamy na Wasze prace dotyczące konkursu na fotoreportaż "Oczy szeroko otwarte". Wystarczy fajny pomysł, kilka zdjęć powiązanych ze sobą i ciekawy tytuł.
13 Lis
Tydzień z….podróżami
Podróże kształcą i poszerzają nasze horyzonty - to pewne! W bibliotece szkolnej znajdziecie fascynujące relacje z wypraw, biografie podróżników, a także ciekawe przewodniki. Zapraszamy!
09 Lis
Praktyki międzynarodowe w Wielkiej Brytanii

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie oraz z Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie w terminie 29.10-18.11.2017 r. bierze udział w praktykach międzynarodowych w Wielkiej Brytanii w Portsmouth.

08 Lis
Listopadowe spotkanie z poezją

W ramach Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie, gościliśmy w czytelni poetkę Sabinę Klak.

06 Lis
Tydzień ze….światem przyrody

W tym tygodniu polecamy książki, które pomogą zrozumieć fascynujące życie zwierząt i roślin. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na tym świecie sami, a świadomość i wrażliwość na otaczającą nas przyrodę sprawiają, że stajemy się lepszymi ludźmi.

06 Lis
Lekcja obywatelska klasy 2ja
6 listopada w poniedziałek klasa 2ja nawiedziła pomniki w pobliżu szkoły w ramach „Lekcji obywatelskiej” z Panią Agnieszką Kochańską. Pod pomnikami klasa zapaliła znicze.
03 Lis
Mój własny biznes

Dnia 3.11.2017 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia na temat: "Mój własny biznes" prowadzone przez Aleksandrę Kunert i Jarosława Pawlaka z Urzędu Statystycznego w Poznaniu odział w Kościanie.

03 Lis
Lekcja historii w terenie

3 listopada w piątek klasa 1a nawiedziła pomniki w pobliżu szkoły w ramach "Lekcji historii w terenie" z Panią Agnieszką Kochańską. Pod pomnikami klasa zapaliła znicze.

02 Lis
Projekt Erasmus+
Ze względu na czas trwania projektu - 24 miesiące - zapraszamy do zgłaszania się uczniów z klas 2 i 1!
02 Lis
Plebiscyt – Kolej na Powstanie

Młodzież Ekonomika wzięła udział w plebiscycie "Kolej na Powstanie" organizowanym przez Biuro Obchodów 100 Rocznicy Powstania Wielkopolskiego i Kolei Wielkopolskiej.

31 Paź
Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego

Ostatniego października kończy swoją kadencję Samorząd Uczniowski pod przewodnictwem Sebastiana Wasielewskiego. W ostatni czwartek podsumowaliśmy naszą pracę, a członkowie SU z rąk pani dyrektor Ireny Szynkarek odebrali podziękowania.

30 Paź
Tydzień z ……………… motywacją

Książka potrafi zmotywować na różne sposoby. Sport, dobra biografia, poradnik psychologiczny, ciekawy wywiad czy literatura podróżnicza. Pomyśl nad swoją potrzebą motywacji i zajrzyj donaszych propozycji!

30 Paź
POKAŻ, CO POTRAFISZ

Prawie każdego roku w Klubie Młodzieżowym w naszej szkole ogłaszany jest konkurs o tematyce nawiązującej do letnich wakacji.

30 Paź
Projekt Irlandia

Informacje na temat projektu również w zakładce "Strefa ucznia" - "Szkolne projekty" - "Erasmus+/POWER"...

30 Paź
Światowy Dzień Oszczędzania

W dniu 30 października 2017 r. w ramach Światowego Dnia Oszczędzania uczniowie naszej szkoły z różnych klas wzięli udział w Przeglądzie Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. 

25 Paź
Wolontariusze w Ekonomiku
W dniach 29.09.2017 r. i 24.10.2017 r. odbyły się spotkania z wolontariuszami, którzy spędzili 6 miesięcy w Indiach oraz w Nepalu.
24 Paź
Nasz absolwent bije Rekord Guinnessa!

Jędrzej Myszkowski absolwent Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie postanowił podjąć się próby bicia rekordu guinnessa w liczbie najwięcej rozegranych meczów tenisowych pod rząd. 

22 Paź
Brązowe medale piłkarzy ręcznych

Dnia 19 października 2017 r. zostały rozegrane zawody w piłce ręcznej chłopców w ramach Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 

17 Paź
Tydzień z …….polskimi reportażystami
Kolejny tydzień przed nami i kolejne propozycje książkowe z naszej strony.Tym razem zatrzymamy się przy polskich reportażystach.Różna tematyka, różne perspektywy. Im więcej spojrzeń na świat, tym szersze horyzonty.
17 Paź
Dzień Ekonomisty

W dniu 17 października 2017 roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Ekonomisty.

17 Paź
Dzień Edukacji Narodowej
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie oraz przyjęcie klas pierwszych w poczet uczniów naszej szkoły  w dniu 13 października 2017 roku.
10 Paź
ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

„Masz to szczęście, którym możesz się podzielić teraz. Masz dar od losu, który jednym daje, innym zabiera. To takie proste - możesz czynić tyle dobra, tak wiele można zrobić i tak wiele to zależy od nas.”

06 Paź
Szkolna liga lekkoatletyczna

3 października 2017 r. w Poznaniu uczniowie naszej szkoły rywalizowali w rzucie jesiennym Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

06 Paź
Zbiórka żywności – Podziel się posiłkiem

Uczennice klasy 3jb: Magdalena Humerczyk i Wiktoria Kasztelan w piątek 29 września reprezentowały Zespół Szkół Ekonomicznych, w ramach Szkolnego Wolontariatu, podczas zbiórki żywności "Podziel się posiłkiem" w leszczyńskich supermarketach.

24 Wrz
Międzyszkolny Turniej Tenisa Ziemnego

W środę 20 września 2017 roku na kortach tenisowych przy stadionie w Lesznie odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Lesznie.

22 Wrz
Tydzień Książek Zakazanych
Tydzień Książek Zakazanych (Banned Book Week) wywodzi się za Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa.
21 Wrz
Drodzy pierwszoklasiści!
W związku z Waszymi otrzęsinami, zamieszczamy link, pod którym znajdziecie test m.in. o życiu i twórczości patrona szkoły, Jana Amosa Komeńskiego.
18 Wrz
W gościnie u żołnierzy

W piątek 15 września 2017 r. dwudziestoosobowa grupa młodzieży z klas 1c, 1h, 1t i 4cg wraz z p. Michałem Walkowiakiem odwiedziła leszczyńską jednostkę wojskową.

25 Sie
Jarmark Pomysłów w Lesznie
Już 2 września w godz. 14-18 zapraszamy do udziału w Jarmarku Pomysłów – Targach Ekonomii Społecznej organizowanych na Rynku w Lesznie.