17 Paź
Tydzień z …….polskimi reportażystami
Kolejny tydzień przed nami i kolejne propozycje książkowe z naszej strony.Tym razem zatrzymamy się przy polskich reportażystach.Różna tematyka, różne perspektywy. Im więcej spojrzeń na
17 Paź
Dzień Ekonomisty
W dniu 17 października 2017 roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Ekonomisty.
17 Paź
Dzień Edukacji Narodowej
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie oraz przyjęcie klas pierwszych w poczet uczniów naszej szkoły  w dniu 13 października 2017 roku.
10 Paź
ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

„Masz to szczęście, którym możesz się podzielić teraz. Masz dar od losu, który jednym daje, innym zabiera. To takie proste - możesz czynić tyle dobra, tak wiele można zrobić i tak wiele to zależy od

06 Paź
Szkolna liga lekkoatletyczna

3 października 2017 r. w Poznaniu uczniowie naszej szkoły rywalizowali w rzucie jesiennym Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

06 Paź
Zbiórka żywności – Podziel się posiłkiem

Uczennice klasy 3jb: Magdalena Humerczyk i Wiktoria Kasztelan w piątek 29 września reprezentowały Zespół Szkół Ekonomicznych, w ramach Szkolnego Wolontariatu, podczas zbiórki żywności "Podziel się posiłkiem" w leszczyńskich supermarketach.

24 Wrz
Międzyszkolny Turniej Tenisa Ziemnego

W środę 20 września 2017 roku na kortach tenisowych przy stadionie w Lesznie odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Lesznie.

22 Wrz
Tydzień Książek Zakazanych
Tydzień Książek Zakazanych (Banned Book Week) wywodzi się za Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa.
21 Wrz
Drodzy pierwszoklasiści!
W związku z Waszymi otrzęsinami, zamieszczamy link, pod którym znajdziecie test m.in. o życiu i twórczości patrona szkoły, Jana Amosa Komeńskiego.
18 Wrz
W gościnie u żołnierzy

W piątek 15 września 2017 r. dwudziestoosobowa grupa młodzieży z klas 1c, 1h, 1t i 4cg wraz z p. Michałem Walkowiakiem odwiedziła leszczyńską jednostkę wojskową.

25 Sie
Jarmark Pomysłów w Lesznie
Już 2 września w godz. 14-18 zapraszamy do udziału w Jarmarku Pomysłów – Targach Ekonomii Społecznej organizowanych na Rynku w Lesznie.
23 Cze
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017  w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie w dniu 23 czerwca 2017 roku.
Znamy „Mistrzów ortografii”

Ostatni dzień nauki w roku szkolnym 2016/2017 był okazją do podsumowania szkolnego konkursu ortograficznego pod nazwą „Mistrz ortografii”.

22 Cze
Sukcesy naszych logistyków

Jakub Jędrzejczak - tegoroczny maturzysta, który już w ubiegłym roku będąc uczniem klasy trzeciej wygrał VIII edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

21 Cze
Turniej piłki nożnej

W dniu 21 czerwca 2017 roku odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie.

18 Cze
Kreatywne piątki

Odbyło się już ostatnie spotkanie kółka artystycznego – wykończyliśmy nasze prace i myślimy już tylko o wakacjach.

14 Cze
Drużynowe złoto w dwuboju strzeleckim

14 czerwca na strzelnicy miejskiej w Lesznie przy Placu T. Kościuszki odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Leszczyńskiego Rejonu Ligi Obrony Kraju w strzelectwie sportowym.

13 Cze
Godło Polski w każdej sali lekcyjnej

W dniu dzisiejszym tj. 13 czerwca 2017 roku uczennica naszej szkoły Natalia Rosińska z klasy 2jb, reprezentująca Szkolny Klub Patriotów, wręczyła Pani Dyrektor Irenie Szynkarek Godła Rzeczypospolitej Polskiej, które zostaną umieszczone w każdej sali dydaktycznej naszej szkoły.

12 Cze
Nasi uczniowie na obradach Sejmiku

7 czerwca 2017 roku dwóch członków naszego klubu, Sebastian Wasielewski i Kamil Wawrzyniak, reprezentowało Leszno podczas obrad I Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

09 Cze
WARSZTATY Z EUROPĄ I AZJĄ

EuroCamp - to interkulturowa przygoda edukacyjna, która przede wszystkim, ma za zadanie wzmocnić kompetencje społeczno-kulturowe uczniów, rozwinąć ich umiejętności językowe, poszerzyć wiedzę o krajach Europy i Azji.

09 Cze
Dzień Małego Geografa

Już po raz czwarty został w naszej szkole zorganizowany „Dzień Małego Geografa”.

06 Cze
Kontenery Kultury w Lesznie – konsultacje

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSE – Sebastian Wasielewski i Kornel Paterek, uczestniczyli w konsultacjach dotyczących przyjętego przez władze miasta Leszna Miejskiego Programu dla młodzieży pod nazwą „Kontenery Kultury”.

01 Cze
TYDZIEŃ ROSYJSKI

W dniach od 22 do 26 maja 2017 roku gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Centrum Aktywności Twórczej mówiących po rosyjsku.

30 Maj
Gotowanie z obcokrajowcami

W dniu 15 maja 2017 r. na zajęciach technologii gastronomicznej gościliśmy obcokrajowców z Indii i Turcji.

29 Maj
Otwarte lekcje dla gości z gimnazjum

Dnia 24.05.2017 r. gościliśmy na zajęciach z technologii gastronomicznej uczniów III klasy gimnazjalnej z Zespołu Szkół w Krzycku Wielkim wraz z wychowawczynią p. mgr Barbarą Barszcz.

24 Maj
Bubble Soccer

Dnia 18.05.2017 roku na boisku sportowym III Liceum Ogólnokształcącego odbył się Turniej „Bubble Soccer” organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Lesznie.

23 Maj
Konferencja naukowa „ŻYWNOŚĆ – ŻYWIENIE – ZDROWIE”

Dnia 23.05.2017 roku uczniowie naszej szkoły - klasy 2ja, 3jb, 1h - uczestniczyli w konferencji naukowej „ŻYWNOŚĆ – ŻYWIENIE – ZDROWIE. Edukacyjne konteksty dietetyki", zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Humanistyczną w Lesznie.

21 Maj
Złoto, srebro i brąz w plażówce!

18 i 19 maja 2017 roku odbyły się zawody w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej miasta Leszna.

19 Maj
Wystawa o szkodliwości palenia

W bibliotece szkolnej w gablotach MCI w ramach kształtowania postawy prozdrowotnej człowieka i przypadającego na 31 maja Światowego Dnia bez Papierosa zostały umieszczone informacje dotyczące wpływu nikotyny na organizm człowieka.

18 Maj
Test wiedzy o Lesznie

18 maja 2017 roku reprezentacja ZSE w składzie : Agata Gill, Adrianna Thiel i Julia Konieczna wzięła udział w „Teście wiedzy o Lesznie” zorganizowanym przez PWSZ w Lesznie.

16 Maj
Konferencja pt. „Wspaniałe początki Polski”

W piątek 12 maja 2017 roku klasa 3la z opiekunami, p. Alicją Bortel i p. Michałem Walkowiakiem uczestniczyła w konferencji pt. „Wspaniałe początki Polski” odbywającej się w Galerii Lochy

16 Maj
Kolorowe parasolki
Szkolny Klub Wolontariatu działający w ZSE w Lesznie włączył się do akcji organizowanej przez Urząd Miasta Leszna.
15 Maj
Sprawdź swoją wiedzę – Leszno

W tym tygodniu, dokładnie 18 maja, odbędzie się Turniej Wiedzy o Lesznie, w którym udział biorą m.in. uczniowie naszej szkoły.

14 Maj
Ekonomik świętował Dzień Europy

W sobotę (13 maja) Zespół Szkół Ekonomicznych wziął udział w Dniu Europy i Targach Organizacji Pozarządowych, które odbyły się na leszczyńskim Rynku.

12 Maj
Certyfikat Unicefu

Jest to podziękowanie dla szkoły i młodzieży za aktywny udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.    ...

05 Maj
Matura 2017
Zmagania maturalne abiturientów naszej szkoły z języka polskiego w dniu 4 maja oraz z matematyki 5 maja 2017 roku.
Nowa? fala terroryzmu

Dnia 27 kwietnia 2017 roku na zaproszenie dr Barbary Foryńskiej i Klubu Aktywnych Patriotów przybył na spotkanie do Zespołu Szkół Ekonomicznych dr Jacek Raubo.

27 Kwi
Skrzynka dobrych wiadomości została otwarta…

Dzisiaj o godzinie 12.30 nastąpiło oficjalne otwarcie skrzynki. Otwarcia dokonały uczennice klasy IV a: Paulina, Marta i Aurelia podczas swojego ostatniego dnia nauki w szkole, w asyście pań pedagog.

27 Kwi
Gotuj z szefem

Dnia 26.04.17 r. odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Gotuj z szefem".

26 Kwi
3B na rozprawie sądowej

W dniu 12.04.2017 r. uczennice Technikum Ekonomicznego z klasy 3B uczestniczyły w rozprawie sądowej. Rozprawa odbyła się w Sądzie Rejonowym w Lesznie w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń

25 Kwi
Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+

24 kwietnia w sali posiedzeń Rady Miejskiej przy ulicy Karasia nasza drużyna z Klubu Aktywnych Patriotów w składzie Kamil Wawrzyniak i Sebastian Wasielewski zwyciężyła w projekcie edukacyjnym Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego - etap miejski.

24 Kwi
Kurs kelnerski

W minionym tygodniu tj. od 19 do 21 kwietnia 2017 roku odbywał się w naszej szkole kurs kelnerski. W kursie uczestniczyli uczniowie klas gastronomicznych, hotelarskich i ekonomicznych.